Pracujeme neúnavně! Co bylo kdy nového? Historie roku 2010

Současnost - uvidíte zde. Starší historie je dostupná přes odkaz na konci stránky.
13. prosince 2010
Krásná Ivčina básnička z předchozí titulky byla přesunuta mezi ostaní do rubriky Poezie pro cestující internetem -> Ivča.
Dítě nám dospělo do věku tanečních kurzů. Naše i jeho zážitky s tanečních popisujeme ve fejetonku, celkem očekávaně nazvaném Svět kolem nás -> Taneční. Dnes první díl - pohled dospěláka.
Určitě na své pouti webem nevynechejte pravidelné rubriky, které jsme opět aktualizovali: Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
29. listopadu 2010
No to teda máme s aktualizací zpoždění - skoro dva týdny. Pravidelným čtenářům se moc omlouváme. Na vině jsou zdravotní problémy (a s tím spojený nedostatek času), ostatně více si můžete přečíst v rubrice Wrba.
Nahlédněte do dalších dvou pravidelných rubrik Dobrá zprávaPlk měsíce. Dobrá zpráva má i tentokrát velkou obrázkovou přílohu.
Libeňská vodárenská věž, jejíž rekonstrukci a proměnu už delší dobu sledujeme, se vyloupla z lešení a přivítala první letošní sníh v plné kráse. Podívejte se sami: Svět kolem nás -> Tu památku raději zbouráme.
18. října 2010
Fejetonek, který napsala Iva, si všímá módního trendu Farmářských trhů. Aspoň v Praze se s nimi v během léta roztrhnul pytel. Snaha je to jistě chvályhodná, jenže ne vždy zcela vydařená: Svět kolem nás -> Farmářské a Takyfarmářské trhy.
Určitě na své pouti našimi stránkami nevynechejte pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Dobrá zpráva byla tentokrát ozdobena i obrázkem.
16. září 2010
Dnešní hlavní příspěvek popisuje naší prázdninouvou cestu Na cestách -> Kanadou (Českou) až na Vysočinu (Českomoravskou). Bylo to krásné putování a určitě zase podobnou akci podnikneme.
Plk měsíce je tentokrát obrázkový Úsměv!.
Nahlédněte i do zbylých dvou pravidelných rubrik Dobrá zpráva a Wrba. Dobrá zpráva byla i tentokrát doplněna obrazovou přílohou.
13. srpna 2010
Přesto že je dnes pátek 13 (srpna 2010), není v dnešní aktualizaci nic nešťastného, naopak Úsměv!.
Ivča předkládá druhý (a poslední) díl svých dojmů z dětské světové konference o životním prostředí v Brazílii: Na cestách -> Jak jsem (ne)viděla Brazílii.
Fejetonek s několika obrázky Svět kolem nás -> Jak se zkouší šermíři vychází z velmi osobní zkušenosti - jeho autor je tam přímo zobrazen, jak se ohání mečem a pokuší se vzbudit dojem, že to umí Úsměv!.
Určitě na své pouti webem nevynechejte pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce. Dobrá zpráva byla tentokrát ozdobena i obrázkem.
15. července 2010
Ivča byla členkou české "delegace" na dětské světové konferenci o životním prostředí v Brazílii, čímž nás dospěláky hravě překonala co se týče vzdálenosti od domova a dosažení jižní šířky. Prvou část jejich dojmů z této cesty najdete zde: Na cestách -> Jak jsem (ne)viděla Brazílii.
Naše velmi silné zážitky z návštěvy spacializované degustační restaurace zpracovala Iva do fejetonku Svět kolem nás -> Dobrou chuť aneb Gastronomický koncert.
Příspěvek z minulého měsíce Svět kolem nás -> Jak se pluje se vzdušnými proudy jsme doplnili ještě několika fotografiemi, které nám nezištně k publikaci věnoval kamarád. Děkujeme mu.
Nezapomeňte si přečíst nové příspěvky ve  všech pravidelných rubrikách - Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
21. června 2010
Jako každý rok touto dobou vyhlašujeme okurkovou sezónu - aktualizace budou ještě nahodilejší než obvykle, v letních měsících se snažíme trávit čas jinek, než u PC. Přesto na nás nezanevřete a občas se na naše stránky podívejte, třeba tu něco nového bude. Například Ivča slíbila zpracovat své zážitky z cesty do Brazílie.
Letět balónem bylo naše dávné přání (už mnoho let před tím, než to zpopularizoval film Vratné láhve). A letos se konečně realizovalo. Zážitek to naštěstí nebyl tak adrenalinový, jako ve zmíněném filmu: Svět kolem nás -> Jak se pluje se vzdušnými proudy.
Ivin fejetonek Svět kolem nás -> Guerilla gardening byl doplněn několika fotografiemi z našeho okolí.
I tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly doplněny aktuálními příspěvky. Přijďte se podívat.
17. května 2010
Ivča začala psát nový příběh na pomezí mezi pohádkou a fantasy povídkou. Protože konec se ještě piluje, můžete si přečíst jen první část Tam a zase zpátky -> Prokletý zámek.
Fejetonek o jednom nenápadném (neboť veskrze užitečném) společenském jevu - Guerilla gardening - napsala (i podle vlastních zkušeností) Iva Svět kolem nás -> Guerilla gardening.
Nezapomeňte si přečíst nové příspěvky ve  všech pravidelných rubrikách - Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
16. dubna 2010
Nepravidelný seriál o rekonstrukci Libeňské vodárenské věže pokračuje (po více než půl roce) několika obrázky. Rekonstrukce pokračuje zdárně a nebude to trvat dlouho a tato krásná stavba se zaskví v plné kráse. Svět kolem nás -> Tu památku raději zbouráme.
Jako každý měsíc, i tentokrát si určitě přečtěte nové příspěvky v našich pravidlených rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
22. března 2010
Po delší době máme nového autora ve rubrice Poesie pro cestující -> Karolína Diallo. Její dílko je původním záměrem seminární práce, která se pozoruhodným řízením osudu rozkošatěla do nebvyklé poesie v próze.
Ivča byla ke svému fejetonku inspirována naším údivem, co vše za informační poklady dokáže vytěžit z prosté učebnice angličtiny: Svět kolem nás -> Učebnice Angličtiny.
Kdo sleduje naše vyprávění o pobytu na Kypru bude potěšen, protože konečně se dočkal obrázkové přílohy: Na cestách -> Kypr tisíce tváří.
Nezapomeňte si přečíst nové příspěvky ve  všech pravidelných rubrikách - Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
16. února 2010
Pokud vás náhodou zajímá, jak nám chutnalo Kyperské víno nebo jak jsme vnímali projevy prastaré rivality mezi Kyperskými Řeky a Turky, nepřehlédněte další pokračování povídání Na cestách -> Kypr tisíce tváří.
Jirkův fejeton má tentokrát poněkud surové a „chlapské“ téma - Svět kolem nás -> Dát někomu přes hubu a rozvíjí jej způsobem téměř Hamletovským: Dát nebo nedat (případně nedostat…)?
I tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly doplněny aktuálními příspěvky. Přijďte se podívat.
28. ledna 2010
Každoroční bilancování - tentokrát už deváté
(To nám to tedy letí!)

pin   V roce 2009 navštívilo náš web podle počítadla zhruba 2 380 návštěvníků. Proti loňsku jsme si trochu polepšili. Počítadlo nezapočítá ty návštěvníky, kteří přijdou přes vyhledavač nebo cizí odkaz někam dovnitř webu. Podle služby Navrcholu je jich přibližně 3x více, tedy přes 7 000 za rok. Těší nás, že nás někdo čte, jinou odměnu z této činnosti nemáme.

pin   Z vyhledávačů (nejvíce z Google a Seznamu) přicházejí nejčastěji dotazy na Dračí doupě a také na různé cíle našich cest - ostrov Kos, Island, Skandinávie.

pin   Pravidelné aktualizace jsme zvládli všechny, byť někdy trochu se skluzem. Přispěvky jsou stále delší a propracovanější. Ale jak jde vývoj dokolečka, v poslední době znovu objevujeme půvab stručných a jasných textů.

pin   Za uplynulých 9 let se základní vzhled a uspořádání webu téměř nezměnilo, jen postupně přibývaly nové rubriky. Měnilo se technologické zázemí, z ryze statického na webíku o pár stránkách je moloch, bežící nad PHP a mající téměř 100MB. Ale na venek to téměř není vidět. To už snad ani není zastarlost, to už je osobitý styl.

Ivča po letech zatoužila po změně vzhledu. Z vlasů do půli zad má náhle něco… no, však se podívejte sami: Svět kolem nás -> Postřižiny po 5 letech. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli, ale dnes už oceňujeme, jak ji nový účes sluší.
Autorkou dalšího fejetonku je Iva, tentokrát ji inspirovala činnost tak všední, jako je úklid v kredenci: Svět kolem nás -> O hledání pokladů.
Kouesk také přibyl v našem dojmopisu z Kypru Na cestách -> Kypr tisíce tváří. Další díly včetně obrázků budou následovat postupně.
Pokus se chcete podívat, jak vypadá Praha pod sněhem, zavítejte do našich pravidelných rubrik: Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.

Starší záznamy - rok 2009 a předchozí.

3095
Nahoru Nahoru