Pracujeme neúnavně! Co bylo kdy nového? Historie roku 2009

Současnost - uvidíte zde. Starší historie je dostupná přes odkaz na konci stránky.
15. prosince 2009
Rozhodně nepřehlédněte prvý díl našich postřehů z podzimní dovolené na Kypru Na cestách -> Kypr tisíce tváří. Další díly včetně obrázků budou následovat postupně, aby vám (i nám) prohřály zimu vzpomínkou na horké subtropy.
Vánoční čas svádí k lecjakým úvahám. Člověk je tak nějak na měkko, touží dělat radost a podělit se s potřebnými. Ivin fejeton Svět kolem nás -> Vánoční pohádka toto téma rozvíjí. Jak by to vypadlo krásně. kyby se chtěli dělit i ti, co na to mají…
Druhý dnešní fejeton je také z Ivina péra: Svět kolem nás -> Padouchem snadno rychle se může stát kdokoliv znás. Vinen - nevinen, všechno jedno…
Jako každý měsíc, i tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
25. listopadu 2009
Přišel na nás zimní spánek kombinovaný s podzimní depresí, takže máme s akutalizací zpoždění. Své sliby ale plníme, takže Na cestách -> Provence poklusem má druhý (a závěrečný) díl včetně galerie s obrázky.
Nekopu, nesázím, nepleju - přesto jsem vyhrál druhé místo v soutěži o balkónového kouzelníka. Bylo to tak trochu nedopatřením: Svět kolem nás -> Jak jsem se chlubil cizím peřím.
Byl tuhle státní svátek (28. října), rádiu hráli Prodanou nevěstu a nám připadlo, že v souvislosti s tím slavným datem by ji neškodilo trošičku aktualizovat: Svět kolem nás -> Prodaná nevěsta pro premiéra, sbor poslanců a….
Nezapomeňte si přečíst nové příspěvky ve  všech pravidelných rubrikách - Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
17. října 2009
V létě jsme byli všichni tři na týdením okruhu po jižní Francii. Zážitky z této cesty začala zpracovávat jako první Ivča, na titulku jsme se shodli všichni: Na cestách -> Provence poklusem. Příště bude pokračování a obrázky.
Jak specifický jazyk dokáže vytvářet specifickou realitu? O tom se dočtete v Ivině fejetonku Svět kolem nás -> Alternativní (subjektivní) reality.
Jako každý měsíc, i tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
15. září 2009
Počátkem léta byla Iva na mezinárodním kongresu v Oslu. O odborném programu a svém příspěvku k němu referuje v příslušných odborných periodikách. O tom lidském a zajímavém mimo kongres referuje zde: Na cestách -> Oslo nekongresové.
Z Ivina „pera“ je i dnešní fejetonek, inspirovaný zážitkem z naší návštěvy trochu neobvyklé čajovny: Svět kolem nás -> Zmizelá čajovna.
Příspěvky v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce jsou tentokrát zvlášť pěkné, i obrázky. Určitě se na ně podívejte!
21. srpna 2009
Máme s aktualizací trochu zpoždění, což jsme předem avizovali, takže černým svědomím netrpíme. Byli jsme na cestách po Provece, někdy na podzim se zde naše dojmy i s pár obrázky objeví.
Ivča úspěšně pokračuje ve svém vyprávění o návštěvě Anglie, tentokrát přidala i s obrázky: Na cestách -> Old Good England.
O šetření energií se v médiích mluví každou chvíli. Tak jsme si na tento problém také „posvítili“ a hele - není všechno zlato, co se tak hezky třpytilo… Svět kolem nás -> Nekrmit!.
Nezapomeňte si přečíst nové příspěvky ve  všech pravidelných rubrikách - Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
17. července 2009
Okurková sezóna stále trvá, přestože tato aktualizace je (téměř) ve správném termínu. V srpnu budeme asi více na cestách, termín aktualizace je tedy značně nejistý.
Ivča byla na konci června pár dní na školním zájezdu do Anglie. Své dojmy zachytila pár odstavečky, psanými v řídkých chvílích táborového volna. Až se vrátí, slibuje pokračování a pár obrázků: Na cestách -> Old Good England.
Někdy je nutné trchu poodstoupit, aby si člověk uvědomil, co má doma. Obešli jsme letos pár nově budovaných obytných domů a vzorových bytů, abychom si uvědomili, jak dobře vlastně (v tom starém paneláku) bydlíme a jak zatracovaní „socialističtí“ architekti odvedi dobrou práci: Svět kolem nás -> Tam a zase zpátky.
Jindy zanedbávaná Galerie obrázků byla rozšířena o několik Ivčiných kreseb.
Tento přehled byl zkrácen tak, že zahrnuje pouze letošní rok. Pokud by někoho zajímala starší historie, najde odkaz na konci stránky.
Jako každý měsíc, i tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
15. června 2009
Snažíme se držet pravidlený termín aktualizací kolem 15. každého měsíce, jenže končí červen a prázdniny jsou na krku. Vyhlašujeme (jako každý rok) okurkovou sezónu, tedy příspěvky na web budou nepravidelné a možná i chudší než obvykle, podle časovým možností. V září zase všechno napravíme.
Když je krize, má se šetřit (přestože ortodoxní makroekonomové doporučují útrácet). Proto pokračujeme v nastoupeném trendu cest na malé vzdálenosti, čímž šetříme kapsu i životní prostředí. Tentokrát nám stačily nohy a pražská MHD: Na cestách -> Jak se bloudí ve velkoměstě.
I notorický suchozemec si může někdy připadat jako protřelá přístavní krysa. A může k tomu stačit velmi málo: Pořádný déšť a ucpaný kanál. Svět kolem nás -> Když loď - tak na kopci!.
Náš volný seriál z opravy staré vodárenské věže v Kobylisích se dočkal dalšího dílu stejmě, jako se „stará dáma“ dočkala nového „klobouku“. Zde najdete pár obrázků z poslednho vývoje stavby jako aktualizaci původního fejetonku: Svět kolem nás -> Tu památku raději zbouráme!.
Máme nové příspěvky v pravidelných rubrikách Wrba, Dobrá zpráva a Plk měsíce, určitě tam také nahlédněte.
15. května 2009
Aby člověk viděl něco hezkého či zajímavého, nemusí cestovat až někam do přímoří ci zámoří. Někdy stačí vytáhnout paty třeba na kopeček kousek od Pardubic: Na cestách -> Kunětická hora.
Ivča vytěžila ze svých literárních pokusů (Některé si můžete přečíst zde v rubriceTam a zase zpátky) tolik poučení, že si troufá radit jiným, podobně začínajícím. Své zkušenosti shrnula s humorem jí vlastním do fejetonku Svět kolem nás -> Jak nenapsat literární dílo aneb problémy začínajícího autora.
Nezapomeňte si přečíst nové příspěvky ve  všech pravidelných rubrikách - Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce!
17. dubna 2009
Téměř letní počasí první poloviny dubna evokovalo vzpomínky na lení dovolenou a poskytlo tak inspiraci k dlouho odkládanému povídání na téma Na cestách -> Ostrov Kos potřetí (a nejspíš naposledy), které se mi dlouho nedařilo začít, protože naše dojmy byly tentokrát trochu rozpačité. Najdete zde také hromádku obrázků, mimo zmiňovaný Kos i z několika okolních ostrovů a ostrůvků.
Kdo si rozečetl Ivčinu Povídku -> Leirdansův napravovač chyb a byl zvědavý, jak to dopadne, konečně se dočkal. Povídka už je kompletní.
Jako každý měsíc, i tentokrát vás zveme do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly doplněny nejen novými texty, ale tentokrát i pár fotografiemi.
16. března 2009
Ivčina Povídka -> Leirdansův napravovač chyb se sice zatím z místa nepohnula (třeba příště), zato Ivča napsala fejetonek Svět kolem nás -> Propiskový koloběh a stala se tím nejpilnějším autorem této aktualizace.
Máme nové příspěvky v pravidelných rubrikách Wrba, Dobrá zpráva a Plk měsíce, určitě tam také nahlédněte.
22. února 2009
Na jisté nejmenované střední škole mají trochu problém se profesory češtiny. Jenom my víme proč: Svět kolem nás -> V češtinářském kabinetu straší!
Oprava staré vodárenské věže v Kobylisích docela nabírá tempo. Proto přinášíme dalších pár obrázků z poslednho vývoje jako aktualizaci původního fejetonku: Svět kolem nás -> Tu památku raději zbouráme!.
Po dlouhé době se pohly ledy v literární části webu. Ivča píše sci-fi povídku Povídky -> Leirdansův napravovač chyb a její první půlku si už můžete přečíst. Jak to dopadne se snad dozvíte příště.
Určitě si nezapomeňte přečíst nové příspěvky také v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
15. ledna 2009
Osmé roční bilancování

pin   Za uplynulý rok zaznamenalo naše počítadlo zhruba 1 800 návštěvníků. Proti loňsku je to mírný pokles. Počítadlo ale zaznamenává jen ty, kteří přijdou přes hlavní adresu na první stránku. Mnoho uživatelů přijde přes vyhledavač nebo cizí odkaz někam dovnitř webu. Podle služby Navrcholu je jich v průměru 15 za den, tedy přes 5 000 za rok. A to není tak málo. Těší nás, že nás někdo čte, jinou odměnu z této činnosti nemáme.

pin   Nejčastějším odkazovačem je recko.orbion.cz a podle očekávání míří na články o řeckém ostrově Kos. Oblíbené jsou i další kapitolky z rubriky Na cestách. Z vyhledávačů (nejvíce z Google a Seznamu) přicházejí nejčastěji dotazy na Dračí doupě a také na různé cíle našich cest - ostrov Kos, Island, Skandinávie.

pin   Pravidelné aktualizace jsme zvládli všechny, byť někdy (zejména na podzim) s malým skluzem (do 5 dnů). Přispěvky jsou stále delší a propracovanější, kde je konec několikařádkovým fejetonům z počátku webu?

pin   O větší plánech na modernizaci musím bohužel napsat totéž co loni - odkládají sa na neurčito, především z časových důvodů. Místo radikálního omlazení prochází web takovou "plíživou" modernizací, která navenek není moc vidět.

Dnešní fejeton Svět kolem nás -> O povaze ryb napsala Iva jako reflexi čerstvého majitele akvária. I ryby jsou individuality, přesvěčte se sami.
Nový příspěvek v rubrice Na cestách -> Báječní cestující na létajícíh strojích je Ivino vyprávění o jedné trochu krkolomné pracovní cestě, tentokrát vyjímečně bez obrázků.
Také naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce byly doplěny novými příspěvky.

Starší záznamy - rok 2008 a předchozí.

3095
Nahoru Nahoru