Pracujeme neúnavně! Co bylo kdy nového? Historie roku 2008

Současnost - uvidíte zde. Starší historie je dostupná přes odkaz na konci stránky.
22. prosince 2008
Naši vážení a milí čtenáři!
Děkujeme Vám za zájem a těšíme se, že k nám prostřednictvím sítě sítí zavítáte i v roce 2009. A přejeme Vám klid, pohodu a dobré vztahy s Vašimi blízkými i vzdálenými. To ostatní, jako úspěch a podobně, to už není tak důležité. Mnoho štěstí nejen v příštím roce!
Dnes se octnul na webu už poslední díl povídání Na cestách -> Island po šesti letech. Také přibylo dalších 20 obrázků. Ne že bychom neměli k tomuto tématu dál co říci, spíš všeho moc škodí.
Ježíšek bude u nás letos "ježit" neobvyklé dary, například basu. Ne tu na 20 piv, ale opravdový kontrabas. Co jsme zažili při jeho převozu napříč Prahou si přečtěte ve fejetonku Svět kolem nás -> Jak jsme stěhovali basu.
Další příspěvky a tentokrát i pár obrázků naleznete v našich pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
17. listopadu 2008
Naše povídání o cestě po magickém ostrově Island má další pokračování s novu porcí obrázků. Najdete je v rubrice Na cestách -> Island po šesti letech.
Zavzpomínali jsme si na nedávnou návštěvu okolí Vrchlabí a vzniknul z toho fotofejeton Svět kolem nás -> Předzimní Podkrkonoší.
Ve stejné rubrice najdete také nový Ivin fejetonek, vyjadřující pocity nás, nepivních jednců, když máme žízeň a jsme odkázání na nějaký podnik veřejného stravování: Svět kolem nás -> Jak zlevnit vodu.
Slíbili jsme kdysi sledovat pokračování opravy staré vodárenské věže v Kobylisích. A protože stavba se začala hýbat, přinášíme pár obrázků z poslednho vývoje jako aktualizaci původního fejetonku: Svět kolem nás -> Tu památku raději zbouráme!.
Určitě si nazapomeňte přečíst nové příspěvky také v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
26. října 2008
Nastal podzim. Ptáci se houfují k odletu na jih, syslové zalézají do pelechu a i na nás přišel nějaký útlum a zimní spánek. A tak jsme se zpozdili mimo jiné i s touto aktualizací.
Dnes začínáme s postupným publikováním dojmů z letní cesty na Island. Najdete je v rubrice Na cestách -> Island po šesti letech. A je to jen začátek! Další pokračování bude (doufáme) v řádném termínu kolem 15. listopadu. Materiálu je spousta.
Na prázdninové vzpomínky se odvolává také fejetonek Svět kolem nás -> My, suchozemští námořníci. Pokud vás oslovuje romatinka vzdouvajících se vln, ostrých přídí a napjatých plachet, najdete u nás spřízněnou duši.
Nahlédněte do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly, jako každý měsíc, doplněny novými příspěvky.
15. září 2008
Přelom srpna a září byl ještě významně postižen dovolenou, tentokrát v teplých krajích. Určitě své zážitky časem popíšeme v rubrice Na cestách. Dnes si zatím můžete přečíst fejeton o jednom neobvyklém problému, který se při cestování může přihodit: (Svět kolem nás -> Z(a)tracená identita).
Naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce byly doplněny novými příspěvky. Určitě si je přečtěte.
15. srpna 2008
Znalci jistě poznali, že ten ptáček na titulní fotce je PAPUCHALK (řečený papuchálek), který je jedním ze symbolů ostrova Island (přestože žije v celé arktické oblasti). My jsme ho ale vyfotili právě zde. A spolu s ním máme ještě asi 1500 dalších fotek. Až se trochu usadí dojmy a budeme schopni z nich vybrat těch asi 50 obrázků pro publikaci, napíšeme do rubriky Na cestách příspěvek. Už máme vymyšlen titul - Island podruhé aneb Žluté bagry, kam se podíváš.
(Poznámka - odkaz do wikipedie obsahuje diakritiku v URI a proto nemusí fungovat ve starších prohlížečích!)
Dnešní fotofejeton se věnuje slíbenému tématu - opravě staré vodárenské věže. (Svět kolem nás -> Tu památku raději zbouráme!). Zatím se jedná o prvou část, budeme naši zprávu doplňovat podle toho, jak bude stavba pokračovat.
Fejetonek Svět kolem nás -> Účastnící zájezdu z Ivina pera (či spíš klávesnice) reaguje na čerstvé dojmy z našich kolegů - souputníků na cestě.
Určitě si nazapomeňte přečíst nové příspěvky také v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
16. července 2008
Okurková sezóna nadále trvá! Červencovou aktualizaci sice děláme prakticky v plánovaném termínu, ovšem je o něco menší, než obvykle. Následující srpnová určitě bude, ale kdy, to zatím netušíme. V lepším případě asi v srpnu. V horším někdy jindy.
Naše obrázková Galerie už delší dobu skomírala a nebyla doplňována. Dnes jsme to trochu napravili několika obrázky, které namalovala Ivča v průběhu letošního roku. Docela se za těch 5 let od posledních příspěvků vypracovala, není-liž pravda?
Jirkovým fotofejetonem Svět kolem nás -> Jaro v Jeseníkách se vracíme na konec května, kdy jsme v uvedených horách trávili trochu prodloužený (a trochu pracovní) víkend.
Je tomu skoro rok, co jsme v Dobré zprávě vítali návrat opravené sochy pelikánů (více Svět kolem nás -> Některé sochy přežily). Neviditelná ruka vandalova se zatím postarala o další dějství - Svět kolem nás -> Nekonečný příběh pelikánů.
V dnešní Dobré zprávě píšeme o dalším z témat, které jsme už kdysi nakousli (Svět kolem nás -> Stará vodárenská věž). Podívejte se také na naší prvodelnou Wrbu a Plk měsíce.
16. června 2008
Úředně vyhlašujeme okurkovou sezónu, což znamená, že příští pravidelné aktualizace v červenci a srpnu vůbec pravidelné nebudou. Ne, že by nebyly vůbec, ale termíny se budou řídit našimi možnostmi a programem. Větší příspěvky budou nejspíš až na podzim, ale nechejte se překvapit, možná se pochlapíme dřív.
Provedli jsme malý „úklid“ v programovém pozadí webu, což se navenek projeví jen jednotným vzhledem galerií, doplněnými vnitřními odkazy na související články a sem-tam opravenými překlepy.
V kapitole Na cestách se můžete dočíst o tom, jaký je život na zámku, tedy aspoň z pohledu rozmazlovaného klienta, nikoliv třeba zahradníka nebo údržbáře. Moc se nám tam (jako hostům) líbilo.
Nový Ivin fejetonek Svět kolem nás - Krok vzad reaguje na snahu našich zákonodárců zrušit všechna omezení kouření, čímž sice jdou proti světovému trendu, ale zato tak činí hrdě a ve jménu lidské svobody. Krásný příklad zneužití jakéhokoliv hesla!
Určitě si nazaponěňte přečíst také nové příspěvky v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
15. května 2008
Náš malý cestopis Na cestách -> Sen o Madeiře byl dnes dokončen. Tím jsme se rozloučili s cestami loňskými a už se těšíme na ty letošní. Pokud všechno vyjde, bude to tentokrát na sever. Jako malou zálohu chystáme na příště fejetonek o pobytu na jednom tuzemském zámku.
Ivin fejeton Zlobivá auta reaguje na chronický problém velkoměsta - „přeautovanost“. Necítíte se také mezi samými auty občas v autu?
Přehled, který čtete, byl zkrácen na letošní rok. Starší příspěvky jsou samozřejmě dále přístupné přes odkaz historie na konci stránky.
Nahlédněte do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly, jako každý měsíc, doplněny.
18. dubna 2008
Dnešní aktualizace je bohužel velmi stručná, pracovní vytížení a služební cesty nás poněkud zdržely. Na cestách -> Sen o Madeiře bude pokračovat zase příště. Dnes vám nabízíme Ivin fejeton Svět kolem nás -> Já se v tom nevyznám, já se v tom neorientuju…, reagující na „vleklý zánět“ zdravotnické reformy.
Také naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce byly doplěny novými příspěvky.
17. března 2008
Na cestách -> Sen o Madeiře pokračuje daším textem a obrázky, tentokrát jsou těžištěm zážitky z vnitrozemských hor na jedné straně a z hotelové jídelny na straně druhé (z tunelů mezitím).
Kdysi, v počátcích našeho webu, jsme použili komiksy o rodině Simpsonových jako jednotku ošklivosti. Dnes se jim musíme omluvit: Svět kolem nás -> Omluva Simpsonovým.
Přečtěte si také nové příspěvky také v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, tentokrát máme také něco nového v Odkazech.
15. února 2008
A jak jsme byli slíbili, začínáme dnes s naším novým „cestopisem“ z nádherného ostrova Madeira. Najdete jej zde Na cestách -> Sen o Madeiře. Příště budeme pokračovat.
Svět kolem nás -> O profesionálech a „takyprofesionálech“ je nový Ivin fejetonek, inspirovaný zdánlive všedními zážitky. Bohužel, není docela běžné, že ten, co něco dělá, to také umí. A když to umí ještě dělá rád - to už je téma téměř na román…
Nahlédněte do našich pravidelných rubrik Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce, které byly také doplěny novými příspěvky.
15. ledna 2008
Pravidelné roční bilancování po sedmé

pin   Za uplynulý rok zaznamenalo naše počítadlo zhruba 2 200 návštěvníků. Tedy slušný přírůstek z loňských cca 1 300. Sice kvůli počtům to neděláme, ale i tak nás rostoucí zájem těší. Navíc počítadlo ale zaznamenává jen ty, kteří přijdou přes hlavní adresu na první stránku. Velmi mnoho uživatelů přijde přes vyhledavač nebo odkaz někam dovnitř webu. Podle služby Navrcholu je jich v průměru 15 za den, tedy přes 5 000 za rok. Nejčastějším odkazovačem je recko.orbion.cz, nejvíce uživatelů hledá ostrov Kos. Oblíbené jsou i další kapitolky z rubriky Na cestách, zejména Skandinávie.

pin   Pravidelné pravidelné aktualizace jsme zvládli všechny, byť někdy (zajména na podzim) s malým skluzem (do 5 dnů). Bohužel další větší plány se trochu odkládají na neurčito, především z časových důvodů. Místo radikálního omlazení prochází web takovou "plíživou" modernizací, která navenek není moc vidět.

pin   Ošklivý přízrak chronické choroby, který nás celý rok obchází, má trochu vliv i na naši chuť k psaní povídek a podobných rozsáhlejších textů. Nepřibylo nic, co bylo rozepsáno, rozepsáno zůstalo. Snad bude ten letošní rok lepší, po stránce zdravotní i pisatelské.

Při jednom důkladném úklidu jsme objevili rukopisy básniček, které psala Iva před téměř 13 lety v porodnici. Doplnili jsme je do příslušné kapitolky: Poesie -> Iva ->Porodniční. Komplet je věnován památce porodnice v Londýnské ulici (Praha 2), která byla krátce na to zrušena a přeměněna na komerční kliniku estetické chirurgie. Vždyť děti jsou zbytný luxus…
Dnešní fejeton Svět kolem nás -> Musí být každá změna k horšímu?! reaguje na razantní změny ve vysílání Českého Rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Také patříme mezi "tu nevýznamnou minoritu", která je nechválí a jsme také signatáři petice Nechceme přeladit.
Chystáme v nejbližší době začít s popisem našeho pobytu na ostrově Madeira. Máme spousty dojmů i krásných fotek jen to musíme trochu utřídit.
Také naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce byly doplěny novými příspěvky.

Starší záznamy - rok 2007 a předchozí.

3095
Nahoru Nahoru