Pracujeme neúnavně! Co bylo kdy nového? Historie roku 2007

Současnost - uvidíte zde. Starší historie je dostupná přes odkaz na konci stránky.
17. prosince 2007
Naši milí čtenáři, přejeme Vám krásné a pohodové prožití Vánočních svátků a mnoho štěstí v nastavávajícím roce 2008.
PF 2008!
A nashledanou v příštím roce, asi tak kolem poloviny ledna.
Jako vánoční dárek jsme pro vás připravili souhnné vydání textů k Dračímu doupěti - popisy ras a poesie. Stáhněte si je jako knihu ve formátu PDF.
Povídání o Kanárském ostrově Lanzarote dospělo do konce - textů i obrázků: Na cestách -> Ohnivý ostrov Lanzarote.
Na pobyt na Lanzarote volně navazuje i Jirkův fotofejetonek Svět kolem nás -> Jak se staví na Kanárech.
Druhý (ale ne významem!) dnešní fejetonek napsala Iva, inspirována rostoucím množstvím plotů, zdí a zábran obecně. Svět kolem nás -> Ploty a chybějící cesty.
Také naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce byly doplěny novými příspěvky.
15. listopadu 2007
Dnešní příspěvky se nesou trochu v dušičkovém tónu - nakonec Všech svatých bylo nedávno a počasí za oknem tomu odpovídá. Že vzpomínat se nemusí jen na lidi, ale i na věci, o tom píše Iva ve fejetonku Svět kolem nás -> Za těmi, kdo odešli.
Vyprávění o ostrově Lanzarote pokračuje - zatímco předchozí díl byl spíš o lidech, dnes přibylo pár odstavců převážně o krajině. Také přibylo pár fotek - určitě se podívejte: Na cestách -> Ohnivý ostrov Lanzarote.
Naše pravidelné rubriky Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce se také nesou v dušičkovém stylu.
26. října 2007
Pozdě, ale přece. Vliv dovolených, pracovních finišů (konec roku se blíží) a větších i menších zdravotních problémů způsobil další zpoždění, ale věříme, ža další aktualizaci už stihneme v termínu.
Jako vždy máme nové příspěvky v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
Začínáme s rozsáhlejšími texty a galeriemi z našich letních a podzimních cest - tentokrát první díl dojmů z "Ohnivého ostrova" Lanzarote. I se spoustou obrázků. Věřte, největší problém vždycky je vybrat těch pár pro publikaci z několika set nafocených. Na cestách -> Ohnivý ostrov Lanzarote.
Fejetonek o vratných lahvích jsme dávali dohromady oba, ale Ivin autorský podíl je určitě větší: Svět kolem nás -> Vratné lahve.
Po dlouhé době přibyl i jeden odkaz na cizí stránky - co my děláme jen namátkou, server Pražské kašny dělá systematicky.
24. září 2007
Začátek školního roku nás poznamenal menšími zdravotními problémy, a tak jsme se s aktualizací dost zpozdili a také není nijak bohatá. Ale připravujeme velký příspěvek z naší cesty na ostrov Lanzarote, tak se těště na příště.
Jeden nový fejetonek napsal tentokrát Jirka: Svět kolem nás -> O žabách na prameni.
Přečtěte si také nové příspěvky také v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
15. srpna 2007
Tentokrát máme v kapitolce Svět kolem nás hned 3 nové fejetonky. Dva Iva napsala a ten třetí nafotila, pár řádek textu přidal Jirka. Nakoukněte sem.
Jako obvykle jsou nové příspěvky také v pravidelných rubrikách Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
25. července 2007
Máme zpoždění s aktualizací, ale předem jsme to hlásili (okurková sezóna) a tak špatným svědomím netrpíme. I ten srpen a září budou pravděpodobně mimo obvyklé termíny.
Někdy na přelomu června a července zaznamenalo naše počítadlo 10 000 návštěv! Cítíme se tím poctěni a doufáme, že se u nás návštěvníci nenudili a přijdou zas.
Mimo pravidelných rubrik jako jej Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce máme nový fejetonek v kapitole Svět kolem nás -> Prostor (ne)veřejný. Napsala jej Iva.
19. června 2007
Dnešní příspěvky se nesou především kolem Islandského dne, který uspořádal Klub islandských fanatiků. Naše dojmy z této akce jsou shrnuty v Ivině fejetonku Svět kolem nás -> Islandský den aneb jak vychutnat cestování a jsou vzpomenuty v pravidelných rubrikách jako je Dobrá zpráva, Wrba a Plk měsíce.
Při této příležitosti jsme naše vlastní zážitky z cesty na tento magický ostrov Cesty -> Island doplnili několika dalšími obrázky ze starých sbírek.
Moc milý e-mail nám poslala Marcela Jaklová. Namalovala hodného draka tříhlaváka podle jedné naší starší pohádky Pohádky -> O hodném drakovi, který získal princeznu a dovolila nám svůj obrázek uveřejnit. Najdete ho u vzpomínané pohádky.
Vyhlašujeme letní "Okurkovou sezónu" a další aktualizace budeme (až do září) budeme dělat nepravidelně, když bude čas, chuť a příležitost.
15. května 2007
Fejetonek o jedné kulturní památce v našem okolí najdete v rubrice Svět kolem nás -> Stará vodárenská věž.
Nezapomeňte navšívit také pravidelné rubriky, zejména Dobrou zprávu a také Wrbu a Plk měsíce.
18. dubna 2007
Omlouváme se za trochu zpožděnou aktulizaci. Částečně za to mohou služební cesty, částečně jarní únava, která se nás poněkud zmocnila.
Naše kamarádka Dita nám svěřila do rubriky Poesie pro cestující Internetem dlaší krásné básničky. Určitě si je přečtěte
Že jaro je hezké všude, i na pražském sídlišti, sa vás pokusí přesvědčit nejnovější fotofejetonek (Svět kolem nás -> Sídlištní jaro). Ve stejné kapitole také najdete jeden aktualizovaný fejeton. Po dvou letech si vynutil pokračování text jménem Přežily? Přežijí? Přežijeme?
Nezapomeňte navšívit také pravidelné rubriky, zejména Dobrou zprávu a také Wrbu a Plk měsíce.
15. března 2007
Máme dalšího hosta, který nám půjčil své básničky ke zveřejnění v rubrice Poesie pro cestující Internetem. Vystupuje pod jménem Dita. Zatím zde najdete dvě její básničky a my se těšíme na další.
Dobrá zpráva je dnes o filmu, který nás opravdu zaujal - Životy těch druhých. Také jsme přispěli do ostatních pravidelných rubrik - Wrba a Plk měsíce.
Venku se oteplilo a tak jarní témata dominují i dnešním dvěma fejetonkům (Svět kolem nás). Ten obrazový je inspirován blíživšívími se velikonočními svátky a ukáže Vám Jak se rodí kraslice. Druhý napsala Iva a zabývá se podivnostmi sídlištní flóry.
13. února 2007
Tentokrát aktualizujeme s malým předstihem - mohou za to plánované služební cesty a jarní prázdniny. Nabízíme Vám hned dva fejetonky v rubrice Svět kolem nás. Prvý z nich zachycuje dojmy z nádherné výstavy fotografií Doteky Severu (bohužel už skončené). Druhý je fotografický a připomíná těch několik málo dnů, kdy byla letos Praha přemalována na bílo - Zima v Praze roku 2007.
Fejeton na téma Chvála časných rán (Svět kolem nás), který už byl "vyvěšen" minulý měsíc, se dočkal obrázkového doprovodu.
Jako každý měsíc také dnes jsme doplnili pravidelné rubriky Wrbu, Dobrou zprávu a Plk měsíce.
15. ledna 2007
Pravidelné roční bilancování - už šesté

pin   Rok 2006 začal stěhováním našich stránek na profesionální hosting a s odstupem vidíme, že jsme udělali dobře. Hosting měl během roku jen jeden závažnější výpadek, způsobený hackery. Jinak vše fungovalo výborně.

pin   Přešlo se k nám podívat (podle našeho počítadla) zhruba 1 300 zájemců. Počítadlo ale zaznamenává jen ty návštěvníky, kteří přijdou přes hlavní adresu na první stránku. Velmi mnoho uživatelů přijde přes vyhledavač někam dovnitř webu. Podle služby Navrcholu je jich v průměru 15 za den, tedy přes 5 000 za rok. Nejčastějším odkazovačem je Seznam, nejvíce uživatelů hledá ostrov Kos (při zadání této fráze do vyhledavače Seznamu se zobrazí naše stránku na 3. místě - co by za to daly mnohé cestovky). Oblíbené jsou i další kapitolky z rubriky Na cestách.

pin   Musíme se pochválit (nikdo jiný za to za nás neudělá). Letos jsem zvládli všechny pravidelné aktualizace, byť někdy s malým skluzem (do 5 dnů). Co jsme nestihli, je radikální modernizace celého webu. Stačili jsme udělat jen drobné dílčí změny v programovém pozadí.

pin   Návštěvníci, které k nám přivedl nějaký vyhledavač, často hledali pojmy a definice ke hře "Dračí doupě". Snad je naše texty na toto téma (kapitola Cesty -> Dračí doupě) nezklamaly. I letos chceme pokračovat především v psaní nových Povídek. Několik je jich rozpracovaných a čeká na tu správnou "slinu" k dokončení.

pin   Naše pohádkové "knihy" zde i na serveru Slunečnice mají stále své čtenáře. První díl pohádek (původní i revidovanou verzi) zaznamenal celkem 23 000 stažení, druhý díl Pohádky 2 jej dohání s více než 18 000 staženími. Máme z toho radost. Také nám jeden čtenář poslal naši pohádku ve zvukové podobě jako četbu. Plánujeme navázát souhrným "vydáním" povídek a textů k Dračímu doupěti.

Hlavním dnešním příspěvkem je slibovaný popis starobylé rasy Draků (Na cestách -> Dračí doupě). Také si můžete přečíst fejeton na téma Chvála časných rán (Svět kolem nás), který napsala Iva (zástupce onoho ranního typu lidí, nazývaného Skřivan).
Iva je také autorkou několika nových básniček, které se souhrně objevily v rubrice Poesie pro cestující Internetem -> Iva -> Vztahy.
Přečtěte si také Wrbu, Dobrou zprávu a Plk měsíce, kde jsou nové příspěvky.

Starší záznamy - rok 2006 a předchozí.

3095
Nahoru Nahoru