HamStet Home: Bydlení - Zkáza podmořského světa

Zkáza podmořského světa

V Praze vzniknul podmořský svět. Má své hlubinné ryby, tajemné poklady a jejich žraločí strážce. Najdete v něm potápěče i mořské pany, tažná hejna sardinek i mořské ďábly, chobotnice, murény a truhly s pokladem. Voda je pohádkově modrozelená a plná neuvěřitelných pohádkových květů. Na dně nikde žádné odpadky. A vstupné? Vstupné nestojí nic. Jen mít pozorné oči a trochu vlídné fantazie. Stačí projít podchodem u metra na Kačerově a dát pozor, abyste se nepřipletli do cesty kapitánu Nemovi…

Tak tohle jsme psali v jedné starší Dobré zprávě přibližně před rokem - v květnu 2005. Podmořský svět byl krásný a docela dlouhu unikal pozornosti vandalů a "takyumělců". Bohužel, po roce je na něm vidět nejen nemilostrdná práce zubu času. Sprejerům se zdál zřejmě nudný a šedivý, a tak jej vylepšili po svém. Také "po svém" se přihlásili k zásadě Co je tvoje - to je moje, a to včetně zpravidla potichu dodáváneho dovětku (a co je moje, po tom je ti…)

Je mi líto té proměny. Zkáza podmořského světa ne Kačerově jistě není taková událost, jako vymírání světového oceánu a média (a tím ani veřejnost) si ji nevšimnou. Všimnou si jí jen procházející lidé a jejich svět je o trošku chudší.

Kliknutím se náhled zvětší.
Jirka, 31.7.2006