HamStet Home: Svět kolem nás - Co se všechno v Praze děje

Co se všechno v Praze děje

Velká města mají nepochybně svůj specifický život, svoje velké osobnosti, velkou kulturu, velké ceny a velké aféry. Jenže občas mají také svůj překvapivý tajný život, který vás může, pokud vás zastihne nepřipravené, rázem katapultovat do světa alternativních realit.

Jednoho adventního večera jsme se vydali zkratkou na procházku za babičkou, která bydlí na nedalekém sídlišti. A hle, před domem do nás málem vrazil jednooký mimozemšťan, Kyklop se svítícím okem. V patách měl 5 dalších. Tak to alespoň vypadalo na první pohled. Teprve druhý – detailnější – pohled ukázal postavy oblečené v přiléhavém aerodynamickém sportovním oblečení s rozsvícenou čelovkou na hlavě a rozevřenou mapou v ruce. Mimozemšťani v houstnoucí tmě křižovali naši cestu následujících 15 minut v různě početných skupinkách. Některým bylo odhadem přes 70 a doplnili svou výbavu trekovými holemi, nejmladší byl cca sedmiletý.

Nevím, možná to byli orientační běžci, možná si v okolí dali sraz příznivci nočního geocatchingu. A možná to byli opravdoví mimozemšťané maskovaní jako místní obyvatelstvo. Ať tak či tak chceme jim touto cestou poděkovat za půvabné adventní dobrodružství…

Iva, 18.2.2012